ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ

Навіщо собакам потрібні іграшки?

Спеціаліст з поведінки собак, Ріта Віель.

Так само, як і для людей мозок собак потребує стимуляції, щоб залишатись здоровим та активним. Такі захоплюючі завдання, як спроба дістати ласощі з головоломки не лише сприяють розвитку ментальних здібностей собаки, а й дарує їй можливість побалувати себе чимось смачненьким. Саме ці потреби стали однією з причин, чому наші дизайнери створили інтерактивну іграшки-головоломку Qwizl™. Безпечна та витривала, іграшка Квізл подовжує «життя» дорогих ласощів

Різноманітність робить життя «смачнішим»

Якщо постійно давати собаці одні й ті самі ласощі, то згодом він може втратити інтерес до них, тому забезпечте вихованцю різноманіття. Ви можете використовувати палички для зубів, сушені яловичі палички, ковбаски, шматочки лосося, сир або навіть суміш з гранул.

Неперевершений дизайн головоломки Квізл дозволяє зручно розмістити іграшку між лапами собаки та мотивує до процесу видобування ласощів зі схованки.

Квізл – це ідеальна іграшка для собак всіх стадій життя

Для молодих цуценят (3-4 місяці) іграшку Квізл можна використовувати як інструмент для заохочення їх до рухливості, також головоломка навчить їх використовувати свої носики для пошуку ласощів та навчить жувати.

Джуніори навчаться перерозподіляти свою енергію, в процесі видобування ласощів з іграшки Квізл. Також ця іграшка – це справжнє завдання для інтелектуалів, Квізл забезпечує ментальний розвиток підростаючих цуценят.

Для дорослих собак – це мотивація добре потрудитися, адже дістати ласощі із іграшки – не легка задача.

Для сеньйорів, які втратили попередню жвавість руху, Квізл стане справжньою знахідкою. Цю іграшку комфортно утримувати між лапами і вона не потребує активних рухів навколо неї.

Травмованим собакам, яким не можна багато рухатись та потрібно кудись подіти накопичену енергію, щоб вони не сумували, іграшка Квізл, з ласощами всередині, спонукатиме їх вивільняти енергію через розумову активність.

Для відволікання від стресових ситуаціях

Квізл – це ідеальна іграшка, коли ваш собака потерпає від стресової ситуації, наприклад грози, або шуму від феєрверку чи коли в будинок приходять незнайомі люди (адже це їх територія!). Тримайте іграшку Квізл під рукою, щоб відволікти вихованця від стресової ситуації, заповніть Квізл ласощами та дайте йому. Це безпрограшний варіант, адже незабаром у вихованця виникатимуть позитивні асоціації (коли вони витягатимуть ласощі) з подіями яких вони бояться.

Розумове навантаження може втомити собаку сильніше, ніж годинна прогулянка парком

Іграшки-головоломки для собак та розвиваючі мозок іграшки здатні втомити вашого вихованця. Але все ж таки, не надто ускладнюйте та розтягуйте гру для цуценят та вихованців-сеньйорів.

Як використовувати Квізл для собак різних вікових груп.

Крок 1

Не ускладнюйте.

Як і з любою розвиваючою іграшкою, починайте з простих задач, щоб вихованець з легкістю міг добратися до ласощів – це допоможе собаці не втратити мотивацію та інтерес до іграшки.

Покладіть у Квізл декілька ласих шматочків (шматочки повинні бути невеликі, щоб вони не застрягали всередині) да дайте іграшку собаці.

Чому важливо починати з невеликих шматочків?

Маленькі шматочки ласощів легко випадатимуть з іграшки, коли вихованець рухатиме іграшку, це мотивуватиме його до подальшої гри. Використання ароматних ласощів допоможе розвивати нюх собаки.

Крок 2

Ускладніть задачу.

Після того, як собака опанує мистецтво витягання невеличких шматочків, покладіть всередину тоненькі палички, які також не складно витягати, але все ж таки задача стане важчою.

Коли собака почне облизувати паличку крізь бокові отвори, в результаті чого вона стане м'якшою це полегшить задачу її видобування. Також, завдяки боковим отворам вихованець відчуватиме смак та аромат, що ще більше стимулюватиме його скоріше виконати задачу.

Таким чином, крок за кроком ускладнюйте задачу та кладіть всередину більші за розміром ласощі. І навіть коли перед вашим вихованцем стоятиме не просте завдання, смак та аромат, що відчуватиметься крізь бокові отвори стимулюватимуть собаку діяти і не залишатись байдужим до забави.

Які Іграшки підходять для травмованих собак?

Zogoflex Tux Тукс, Qwizl Квізл і Toppl Топл - іграшки які вирішують проблеми травмованих собак.

Травмованим собакам для одужання необхідно відпочивати, але це легше сказати, ніж зробити, не кажучи про молодих собак, для яких залишатися довго на одному місці є надважкою задачею. Вони не розуміють, що відпочинок допоможе їм швидше відновитися. Особливо це стосується цуценят, які мають багато енергії, але через травму їм тривалий час не можна бігати або грати.

Отже, нам потрібно знайти спосіб як стримати фізичну активність вихованця, але при цьому забезпечити йому достатньо занять, щоб песик не відчував стресу та мав можливість позбутися зайвої енергії. Для багатьох власників собак - це дійсно виклик, найчастіше протягом даного періоду вони зайняті вирішенням зовсім інших проблем. Ми помітили, що в основному це трапляється з цуценятами, юніорами та/ або активними собаками.

Не секрет, що так звані ігри-головоломки, та іграшки зі схованкою - це дійсно складні задачі, від яких собаки втомлюються розумово. Такі види занять вимагають від собаки незалежних рішень стосовно того, як дістати із іграшки їжу. Така діяльність вимагає мінімуму (або не потребує взагалі) фізичного напруження, натомість для вирішення задачі необхідно прикласти більше розумових зусиль, завдяки чому вихованець позбувається зайвої енергії, без прямого навантаження на травму.

Ми створили 3 види іграшок, які відмінно підійдуть для цих цілей.

1. Tux Тукс є однією з наших найміцніших іграшок. Тому для завзятих любителів гризти - це ідеальна розвага. Великою перевагою іграшки Тукс є те, що собаки з коротким носом, наприклад бульдоги або боксери, з легкістю дістануть ласощі із іграшки. І вони не будуть розчаровані через те, що всередині залишився останній шматочок ласощів який вони не можуть дістати язиком. Влітку ви можете покласти в Тукс якийсь корм та заморозити, а потім побалувати вихованця в спекотну погоду. Щоб витягти з іграшки заморожений корм, ласощі або йогурт необхідно трохи більше часу, це допоможе довше відволікати вихованця від активних рухів.

2. Toppl Топпл - ще більш складна задача для собак. Це іграшка-головоломка зі схованкою для ласощів. Щоб ускладнити завдання, ви можете заповнювати іграшку різними видами кормів або ласощів, так як ви вам потрібно.

Топпл розроблено для задоволення потреб різних собак:

  • Для собак як з довгими так і короткими мордами ця іграшка принесе величезне задоволення без присмаку розчарування, яке виникає коли собака не може дістати ласощі з середини. Так, вони дістануть абсолютно все – до останнього шматочка.
  • Старіючих та малоактивних собак (або собак з травмами) байдужими не залишить цікава форма Toppl Топпл, яка сприяє безупинному покачуванню та обертанню іграшки, навіть при незначних рухах з боку собаки.
  • Високоенергійних або кмітливих собак можна зацікавити ментальними завданнями – просто поєднайте між собою велику та малу іграшки Топпл. Щоб «заблокувати» ласощі в середині окремої іграшки можна навіть використати паличку для зубів.

3. Qwizl Квізл зручно тримати у лапах собаки, до того ж ця головоломка це - чудова ідея як розважити вихованця, якщо йому не можна багато рухатись, або стояти. І звичайно іграшка підійде для сеньйорів, які мають труднощі у пересуванні. Іграшка не рухлива, вона не відкотиться далеко від собаки і до того ж вона дуже міцна. Ви можете ускладнити задачу для песика, заповнивши іграшку паличками, для вилучення яких необхідно прикласти силу.

Для новачків важливо не надто ускладнювати задачу з видобування корму. Спочатку поставте перед вихованцем легке завдання, це допоможе уникнути розчарування та збереже його інтерес до іграшки. Після того, я собака зрозуміє як це працює, ви можете підвищити складність головоломки, заповнивши іграшку іншими видами корму/ласощів, або наприклад поєднавши між собою велику та малу іграшки Топпл.

Спочатку можна почати зі звичного для вихованця корму (сухого). Корм легко випадатиме при незначних рухах іграшки. Щоб зайняти собаку на триваліший час, ми радимо використовувати корм з дещо липкою консистенцією, наприклад ковбаски для собак або свіже м'ясо. Ви можете поєднати їх з сухим кормом або іншими ласощами або приготувати пасту з фруктів, йогурту, яловичим бульйоном. Меню, яке ви можете покласти у ласощі залежить від уподобань вашого вихованця і того, що для нього є корисним.

Всі іграшки, включаючи Tux, Qwizl and Toppl можна мити в посудомийній машині що підвищує гігієнічні показники іграшки. Тому немає ризику, що у схованці залишаться шматочки корму, які можуть призводити до контамінації. Отже з іграшками Tux, Qwizl та Toppl вашому вихованцеві гарантовані веселі розваги без жодних фізичних навантажень. Ваш песик не сумуватиме під час хвороби. А тому, щасливими будуть всі!