Як пристосувати собаку до змін, в період постійного перебування всіх членів родини вдома на Карантині.

Ріта Віель, експортний менеджер, компанія West Paw, спеціаліст з поведінки собак.


Цей безпрецедентний час, коли всі члени родини зібралися разом та перебувають вдома через ситуацію з COVID-19, став найдивовижнішим для наших домашніх улюбленців. Адже в більшості випадків вони отримують навіть більше любові та уваги, ніж вони могли мріяти! Але все ж , вони не можуть до кінця зрозуміти що відбувається, вони помічають зміни, як позитивні так і негативні.

Ріта Віель - спеціаліст з поведінки собак, компанії West Paw, Нідерланди, поділилась з нами цікавою інформацією, стосовно того як ми можемо підтримати наших пухнастих членів родини в період Карантину, коли їх буденне життя зазнає таких значних змін.

Нові виклики: менше структури в їх дні та повернення до «нормального життя»

В останні тижні люди та собаки у всьому світі відчувають на собі, що їх буденне життя змінилося. І хоча ми відчуваємо радість, адже зараз у нас з’явилося більше часу один на одного, на спілкування з нашими рідними та нашими улюбленими вихованцями, вкрай важливо забезпечити їм структуру та розпорядок дня. Впровадження певних правил сьогодні допоможе собакам легше повернутися до «нормального життя», коли прийде час.

Що може зробити відповідальний господар, щоб допомогти?

Час наодинці.

Якщо зазвичай ваш пес залишається вдома сам, знаходьте час та залишайте його наодинці. Ми всі зараз цього потребуємо!

Не дозволяйте собаці супроводжувати вас по всьому будинку.

Якщо у вас немає можливості покинути будинок, вийдіть до іншої кімнати та закрийте двері. Не заохочуйте собаку супроводжувати вас.

Час від часу здійснюйте короткі прогулянки навколо будинку, без собаки.

Якщо ви повернулись (або вийшли з кімнати), поводьтесь спокійно, не виявляйте жодних особливих емоцій які можуть спровокувати збуджений стан та невгамовність.

Забезпечуйте їх завданнями та винагороджуйте смаколиками, коли ви не вдома.

Коли ви покидаєте будинок, або виходите до іншої кімнати, дайте собаці іграшку зі схованкою, заповненою ласощами, такі іграшки як Toppl, Qwizl чи Tux допоможуть собаці переживати позитивний досвід в період вашої відсутності.

Остерігайтесь появи «розгризаючої» поведінки. Якщо у вас вихованець, зі звичкою гризти жорстко, тоді ваш вибір – це іграшки Qwizl або Tux.

Всі перераховані поради, стосовно самостійного перебування розраховані на собак, які почувають себе комфортно наодинці. Якщо у вашого песика серйозні труднощі з перебуванням на одинці, в такому випадку ми рекомендуємо вам звернутись до сертифікованого тренера/спеціаліста з поведінки.